top of page

Agrární komora

Agrodružstvo Postoupky je zakládajícím členem Okresní agrární komory Kroměříž, která je součástí celého komplexu Agrární komory ČR.

 

Uvědomujeme si, že společná obhajoba zájmů jednotlivých zemědělských podniků prostřednictvím AK ČR je tou nejlepší zárukou úspěchu celého oboru. Českému zemědělství hrozí zahraniční konkurence, která má volný přístup na český potravinářský trh. Tato konkurence má lepší výchozí podmínky, protože je více dotovaná. Dalším nebezpečím je nespravedlivé rozdělení podnikatelského důchodu ve vertikále zemědělec – potravinář – obchodní řetězec.

 

 Tyto velké ekonomické výzvy se lépe zvládají pokud zemědělci jsou organizování a na celostátní úrovni jsou jednotně zastupovaní AK ČR.

 

Agrodružstvo Postoupky aktivně přispívá k popularizaci zemědělství v našem regionu.  V září roku 2011 jsme se stali spolupořadateli 38. mistrovství republiky v orbě. Toto mistrovství proběhlo na honu družstva, který se jmenuje Hradiské díly. Celé akce se zúčastnilo asi 6.000 návštěvníků, což byla jedna z největších návštěv na akcích tohoto druhu. Hlavní profesionální soutěž probíhala ve dvou kategoriích a to klasický pluh a otočný pluh. Spolu pořadatelstvím  tohoto mistrovství jsme výrazně přispěli k budování dobrého jména zemědělství v našem regionu.

bottom of page